Sailwave results for BAMSE REGATTA at 2017

BAMSE REGATTA

A Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 18, Scoring system: Appendix A
Fleet Rank Class SailNo HelmName CrewName Club Race 1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
A 1 Advanced 420 6827 Finley Nakatsu Christopher Howard BBYC 2.0 1.0 (9.0) 2.0 4.0 3.0 21.0 12.0
A 2 Advanced 420 7391 Kale Chase Trent Lambert Cadets 4.0 (10.0) 2.0 5.0 3.0 2.0 26.0 16.0
A 3 Advanced 420 7548 Liah Christie Maja Witter Waegwaltic 1.0 6.0 (7.0) 3.0 2.0 5.0 24.0 17.0
A 4 Advanced 420 7390 Loic Gagnon Ryan Combden Cadets 3.0 3.0 3.5 (11.0) 5.0 4.0 29.5 18.5
A 5 Advanced 420 7396 Daniel Brooks Rory Murphy Cadets 12.0 11.0 (14.0) 4.0 1.0 1.0 43.0 29.0
A 6 Advanced 420 6484 Thomas McNeil Ethan Larkins DYC 6.0 9.0 (17.0) 1.0 6.0 7.0 46.0 29.0
A 7 Advanced 420 2377 Logan Jones Shawna Cosgrove BBYC 9.0 5.0 3.5 8.0 (14.0) 8.0 47.5 33.5
A 8 Advanced 420 696 Dylan Sawler John MacDonald DYC 8.0 4.0 1.0 9.0 12.0 (13.0) 47.0 34.0
A 9 Advanced 420 6859 Drew Briand Mathew Stojak Cadets 5.0 8.0 5.5 7.0 (11.0) 9.0 45.5 34.5
A 10 Advanced 420 7546 Alec Chedrowe John Sargent-Greenwood Waegwaltic (19.0 DNS) 2.0 8.0 6.0 13.0 10.0 58.0 39.0
A 11 Advanced 420 1414 Mathew Kleronomos Graeme Waegwaltic (13.0) 7.0 5.5 10.0 10.0 12.0 57.5 44.5
A 12 Advanced 420 6180 Jenna Lee McKay Lauren Anstey Cadets 7.0 (16.0) 12.0 13.0 8.0 6.0 62.0 46.0
A 13 Advanced 420 6767 Cameron Doliver Jack Simms Cadets 10.0 12.0 (16.0) 12.0 7.0 14.0 71.0 55.0
A 14 Advanced 420 6733 Joshua Rubia Emma VanWesterneng Cadets (16.0) 14.0 13.0 16.0 9.0 11.0 79.0 63.0
A 15 Advanced 420 6216 Oscar Green Rory Scott-Black RNSYS 11.0 13.0 10.0 14.0 (19.0 RET) 19.0 BFD 86.0 67.0
A 16 Advanced 420 6467 Amy-Lea Lucas-Relf Morgan Amon-Williams Cadets 14.0 (18.0) 11.0 18.0 16.0 15.0 92.0 74.0
A 17 Advanced 420 6182 Joshua Cumben Adam Yates Cadets 15.0 15.0 (18.0) 15.0 17.0 17.0 97.0 79.0
A 18 Advanced 420 28 Alex Jollymore Joseph Tonen DYC (17.0) 17.0 15.0 17.0 15.0 16.0 97.0 80.0

B Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Fleet Rank Class SailNo HelmName CrewName Club Race 1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
B 1 Laser Radial 185536 Ryan Dunphy   BBYC 1.0 1.0 1.0 1.0 (9.0 RET) 1.0 14.0 5.0
B 2 Laser Radial 199528 Hannah Koppernaes   BBYC 3.0 2.0 (5.0) 2.0 2.0 2.0 16.0 11.0
B 3 Laser Radial 209742 Mathew Barnes   DYC 4.0 (5.0) 3.0 4.0 3.0 4.0 23.0 18.0
B 4 Laser Radial 182719 James Simms   Waegwaltic 6.0 3.0 2.0 (9.0 OCS) 4.0 6.0 30.0 21.0
B 5 Laser Radial 198678 Dimitri Robertson Webb   DDYC 2.0 (7.0) 6.0 5.0 6.0 5.0 31.0 24.0
B 6 Laser Radial 164384 Allister Roy   BBYC (9.0 RET) 9.0 RET 9.0 RET 3.0 1.0 3.0 34.0 25.0
B 7 Laser Radial 177358 Liam Kleronomos   Waegwaltic 5.0 4.0 (7.0) 6.0 5.0 7.0 34.0 27.0
B 8 Laser Radial 162463 Sam Somers   Waegwaltic 7.0 6.0 4.0 7.0 7.0 (8.0) 39.0 31.0

C Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Fleet Rank Class SailNo HelmName CrewName Club Race 1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
C 1 Optimist 1545 Jesse King   DYC 1.0 1.0 (2.0) 1.0 1.0 6.0 4.0
C 2 Optimist 1178 Matt McCarthy   DYC (3.0) 2.0 1.0 2.0 2.0 10.0 7.0
C 3 Optimist 1715 Reilly Nakatsu   BBYC 2.0 3.0 (4.0) 3.0 3.0 15.0 11.0
C 4 Optimist 7 Kate MacDonald   DYC (5.0) 4.0 3.0 5.0 5.0 22.0 17.0
C 5 Optimist 1714 Mason MacIsaac   BBYC 4.0 (5.0) 5.0 4.0 4.0 22.0 17.0



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com